FxMedia

Home of creative stuff, weird shit and eye candies

Tudi efekti imajo svoje oskarje

Objavil/a cyco 29.01.2009 pod Izlivi

Vizualni efekti (Vfx) je relativno mlada panoga v filmu, ki je svoj razmah doživela šele z razširjeno uporabo računalnikov in v zadnjih časih s poplavo programske opreme za 3D modeliranje in compositing.
Ne vem če ste opazili, ampak ko se rola odjavna špica v high end budget filmih, lahko opazite, da je Vfx artistov malo morje. Skoraj toliko kot v sami produkcijski ekipi. Pa še ti so napisani tako na majhno, da bi si skoraj že zaslužili svojo lastno odjavno špico.
Kakorkoli, pred dvanajstimi leti, so Vfx umetniki ustanovili svoje društvo – Visual effects society, ki ga že štiri leta uspešno vodi Eric Roth. Leta 2002 pa so se odločili, da se malo potrepljajo po ramenih (povsem zasluženo) in si organizirali prvo podelitev nagrad za vizualne efekte. Nagrade podeljujejo v več kot ducat kategorijah v filmu, animaciji, televiziji, reklamah in video igricah.

Nekaj glavnih nominacij:

Outstanding Visual Effects in a Visual Effects Driven Motion Picture
(Izredni vizualni efekti v filmih s poudarkom na vizualnih efektih)

THE CHRONICLES OF NARNIA – PRINCE CASPIAN
Wendy Rogers, Dean Wright, Andrew Fowler, Greg Butler

THE CURIOUS CASE OF BENJAMIN BUTTON
Eric Barba, Edson Williams, Nathan McGuinness, Lisa Beroud

HELLBOY II THE GOLDEN ARMY
Michael J. Wassel, Lucy Killick, Adrian de Wet, Eamonn Butler

CLOVERFIELD
Kevin Blank, Chantal Feghali, Michael Ellis, Eric Leven

IRON MAN
Ben Snow, Hal Hickel, Victoria Alonso, John Nelson

Outstanding Supporting Visual Effects in a Motion Picture
(Izredni “stranski” vizualni efekti v filmu)

CHANGELING
Michael Owens, Geoffrey Hancock, Jinnie Pak, Dennis Hoffman

EAGLE EYE
Jim Rygiel, Jim Berney, Crys Forsyth-Smith, David Smith

VALKYRIE
Richard R. Hoover, Maricel Pagulayan, Peter Nofz, Daniel Eaton

NIM’S ISLAND
Camille Cellucci, Scott Gordon, Fred Pienkos, James Straus

SYNECDOCHE, NEW YORK
Mark Russell, Richard Friedlander, Eric Robertson, Brett Miller


Outstanding Animation in an Animated Motion Picture
(Izredna animacija v kategoriji animiranih filmov)

BOLT – Pregon
Chris Williams, Byron Howard, John Murrah, Doug Bennett

KUNG FU PANDA – Everybody was Kung Fu Fighting – animacija Kung Fu pande
Markus Manninen, Dan Wagner, Alex Parkinson, Raymond Zibach

A MATTER OF LOAF AND DEATH – Piellina graščina
Nick Park, Steve Pegram, Dave Alex Riddett, David McCormick

WALL-E
Andrew Stanton, Jim Morris, Lindsey Collins, Nigel Hardwidge

Outstanding Visual Effects in a Broadcast Miniseries, Movie or Special
(Izredni vizualni efekti v TV miniseriji, filmu ali posebni oddaji)

DOCTOR WHO – THE NEXT DOCTOR – Cyber King
Dave Houghton, Marie Jones, Matt McKinney, Murray Barber

GENERATION KILL – Episode 2
Adam McInnes, Anthony Bluff, Stephane Paris, David Sewell

JOHN ADAMS – Join or Die
Steve Kullback, Erik Henry, Robert Stromberg, Jeff Goldman

KNIGHT RIDER – Prometheus
Sam Nicholson, Scott Ramsey, Chris Martin, Mike Enriquez


Outstanding Visual Effects in a Broadcast Series
(Izredni vizualni efekti v TV seriji)

BATTLESTAR GALACTICA SEASON FOUR – BSG Space Battle
Gary Hutzel, Michael Gibson, Doug Drexler, Kyle Toucher

SARAH CONNOR CHRONICLES – Episode 108
James Lima, Raoul Bolognini, Andrew Orloff, Steve Meyer

GHOST WHISPERER – Ghost in the Machine
Armen Kevorkian, Arthur J. Codron, Matt Scharf, Stefan Brederock

HEROES – The Second Coming
Eric Grenaudier, Mark Spatny, Diego Galtieri, Michael Cook

Outstanding Supporting Visual Effects in a Broadcast Program
(Izredni “stranski” vizualni efekti v TV seriji)

FRINGE – Episode 101 – Pilot
Kevin Blank, Jay Worth, Andrew Orloff, Barbara Genicoff

JERICHO – Episode 7 – Patriots and Tyrants
Andrew Orloff, Blyth Dalton, Chris Jones, MIchael Cliett

LIFE – Frozen Solid
Max Ivins, Jenny Foster, Danny Kim, Shawn Lipowski

PUSHING DAISIES – The Legend of Merle McQuoddy
William Powloski, Elizabeth Castro, Melanie Tucker, Eric Chauvin

Best Single Visual Effect of the Year
(Najboljši edinstveni efekt leta)

CLOVERFIELD – Uničenje kipa svobode in porušenje Woolworth stolpa
Michael Ellis, Chantal Feghali, David Vickery, Ben Taylor

THE CURIOUS CASE OF BENJAMIN BUTTON – Benjaminova skrivnost
Eric Barba, Lisa Beroud, Steve Preeg, Jonathan Litt

THE DAY THE EARTH STOOD STILL – Novorojeni Klaatu
Jeffrey A. Okun, R. Christopher White, Thomas M. Boland, Ben Thompson

INDIANA JONES AND THE KINGDOM OF THE CRYSTAL SKULL – Uničenje doline
Stephanie Hornish, Pablo Helman, Jeff White, Craig Hammack

IRON MAN
Ben Snow, Wayne Billheimer, Victoria Alonso, John Nelson

Outstanding Visual Effects in a Commercial
(Izredni vizualni efekti v reklami)

BACARDI – Sundance
Alex Thiesen, Nikos Kalaitzidis, Jay Barton, Zsolt Kalaitzidis

COKE – It’s Mine
Angus Kneale, Asher Edwards, Ben Smith, Dan Williams

FEDEX ‘PIGEON’
Satoko Iinuma, Murray Butler, David Hulin, Spencer Lueders

MONSTER ‘STORK’ – Stork
William Bartlett, Helen Stanley, Dan Seddon, David Mellor

Podelitev nagrad bo potekala 21. februarja v Los Angelesu. Moj favorit je definitivno The curious case of Benajmin Button.

  • Share/Bookmark
 

Komentarji

Ni odziva na “Tudi efekti imajo svoje oskarje”

Komentirajte




Komentiranje iz tujine je omogočeno zgolj prijavljenim uporabnikom !